Poznajmy się, czyli o magnesie regionalnym słów kilka

Magnes regionalny „Podróżuj Po Polsce” to kompilacja naszych pasji, czyli zbierania magnesów i rzemiosła artystycznego.  Sami dużo podróżujemy, tak zawodowo jak i prywatnie, a każdy wyjazd to kolejny magnes na lodówce. Odwiedzając sklepy z pamiątkami czy centra informacji turystycznej zgodnie zauważyliśmy, że są one pełne krzykliwej pstrokacizny, a brakuje tam czegoś dla miłośników prostoty i dobrego smaku. Postanowiliśmy zatem zadbać o tych turystów i kolekcjonerów, którzy kupując magnes oczekują czegoś więcej niż tylko pamiątki.


Przy realizacji naszego konceptu odrzuciliśmy tworzywa sztuczne, metal czy gips, a postawiliśmy na najbardziej wdzięczny i w 100% ekologiczny materiał – drewno. Nasz magnes wykonany jest z brzozy otulonej białą, delikatną korą. Każdy plaster drzewa jest inny, dlatego też jest wyjątkowy, niepowtarzalny i ma „własną duszę”. Trwałość zapewnia mu trzykrotne malowanie wodorozcieńczalnym, atestowanym lakierem bezbarwnym, w pełni bezpiecznym dla dzieci czy zwierząt.


No dobrze – tyle o formie, teraz czas na treść, czyli słów parę o tym, co na naszych magnesach można będzie zobaczyć. Staramy się, aby nie były to oklepane, stereotypowe motywy jak np. panorama Krupówek, ale wyszukujemy lokalne perełki i rzeczy charakterystyczne nie tylko dla danego miasta, ale również regionu. Tężnia w Dębowcu, juhas grający na beskidzkiej trombicie czy koronka koniakowska to unikatowe kompozycje promujące mniej znane, ale równie atrakcyjne turystycznie miasta i wioski w naszym kraju. Nasza kolekcja to zachęta do podróżowania po Polsce i odkrywania jej skarbów, niekoniecznie koncentrując się na wielkich i znanych kurortach jak Zakopane czy Sopot.


I na koniec – gdzie nasze magnesy można znaleźć. Wbrew pozorom nie będzie to wcale taki proste. Nie chcemy uprawiać tak zwanej masówy czy komerchy. Nie zależy nam na powszechności – stawiamy na elitarność, a naszą ofertę dedykujemy prawdziwym koneserom. Stąd też nasze małe dzieła sztuki będą dostępne jedynie w wybranych punktach, których listę udostępniamy poniżej, a na pewno nie znajdziecie ich na portalach sprzedażowych. Stawiamy na współpracę z lokalnymi samorządami, instytucjami czy przedsiębiorcami, aby każde miejsce w Polsce, które chce posiadać taki magnes mogło się nim pochwalić.