Jako piloci czy przewodnicy zjeździliśmy kawał świata i z doświadczenia wiemy że najpiękniejsze są miejsca mało znane, nieodkryte dla szerokiej rzeszy zwiedzających. Często zdarza się że realizując program wycieczki mijamy po drodze jakąś perełkę architektoniczną, ciekawe muzeum czy cudny zakątek przyrody, w którym chcielibyśmy choć na chwilę się zatrzymać, ale czas goni...

Chcemy eksponować takie miejsca i zachęcać do ich zwiedzania tak turystów indywidualnych jak i grupy zorganizowane. Stąd też powstała inicjatywa wyprodukowania serii magnesów promujących właśnie takie lokalne cudeńka w myśl zasady: cudze chwalicie – swego nie znacie. Na plastrach drewna brzozowego grawerujemy charakterystyczne dla danej miejscowości atrakcje, których zobaczenie wymaga jednak od turysty odejścia od schematu, zejścia z wydeptanego i uczęszczanego szlaku, słowem odnalezienia w sobie żyłki trampa – włóczykija. Decydując się na naszą propozycję zyskujesz drogi Podróżniku niezapomniane doznania krajoznawczo – turystyczne, do których z pewnością chętnie wrócisz pamięcią spojrzawszy na nasze małe arcydzieło rękodzielnicze na swojej lodówce.

Przy wyborze surowca staraliśmy się pogodzić kilka rzeczy: jakość, trwałość, ekologię, estetykę i... cenę. Dlatego właśnie postawiliśmy na polską brzozę od polskiego dostawcy, ponieważ staramy się naszymi działaniami napędzać również lokalny biznes. Stąd również podjęliśmy decyzję o rezygnacji z dystrybucji internetowej. Nasz magnes możesz drogi Turysto nabyć jedynie w miejscowości, której wizerunek na nim widnieje. Dzięki temu masz gwarancję że kupujesz elitarny unikat dedykowany prawdziwym koneserom, a nie produkt made in China dostępny na AlliExpress, a przy okazji pomagasz polskim rękodzielnikom i sprzedawcom.